سفارش تبلیغ
صبا ویژن

87/2/8
1:4 صبح

رویایی رو ببین که می خوای

بدست صعصعه در دسته

 

 

بهترین دوست اون دوستیه که بتونی باهاش روی یه سکو ساکت بشینی و چیزی نگی و وقتی ازش دور میشی حس کنی بهترین گفتگوی عمرت رو داشتی.

ما واقعا تا چیزی رو از دست ندیم قدرش رو نمیدونیم، ولی درعین حال تا وقتی که چیزی رو دوباره بدست نیاریم نمی دونیم چی رو از دست دادیم.

اینکه تمام عشقت رو به کسی بدی، تضمینی براین نیست که اون هم همین کارو بکنه، پس انتظار عشق متقابل نداشته باش. فقط منتظر باش تا اینکه عشق آروم تو قلبش رشد کنه و اگه اینطور نشد خوشحال باش که توی دل تو رشد کرده.

در عرض یک دقیقه میشه یک نفر رو خرد کرد، در یک ساعت میشه یکی رو دوست داشت ودر یک روز میشه عاشق شد؛ ولی یک عمر طول میکشه تا کسی رو فراموش کرد.

دنبال نگاهها نرو چون میتونن گولت بزنن. دنبال دارایی نرو چون کم کم افول می کنه. دنبال کسی باش که باعث بشه لبخند بزنی چون فقط با یک لبخند میشه یه روز تیره رو روشن کرد. کسی رو پیدا کن که تو رو شاد کنه.

دقایقی تو زندگی هستن که دلت برای کسی اونقدر تنگ میشه که می خوای اونو از رویات بکشی بیرون وتوی دنیای واقعی بغلش کنی.

رویایی رو ببین که می خوای. جایی برو که دوست داری. چیزی باش که می خوای باشی. چون فقط یک جون داری و یک شانس برای اینکه هرچی دوست داری انجام بدی.

آرزو می کنم به اندازه کافی شادی داشته باشی تا خوش باشی. به اندازه کافی بکوشی تا قوی باشی. به اندازه کافی اندوه داشته باشی تا یک انسان باقی بمونی و به اندازه کافی امید تا خوشحال بمونی.

همیشه خودت رو جای دیگران بذار؛ اگر حس می کنی چیزی ناراحتت می کنه احتمالا دیگران رو هم آزار می ده.

شادترین افراد لزوما بهترین چیزها رو ندارن؛ اونا فقط از اونچه تو راهشونهست بهترین استفاده رو میبرن.

شادی برای اونایی که گریه می کنن ویا صدمه می بینن زنده است. برای اونایی که دنبالش میگردن و اونایی که امتحانش کردند؛ چون فقط اینها هستن که اهمیت دیگران رو تو زندگیشون میفهمن.

عشق با یک لبخند شروع می شه، با یک بوسه رشد می کنه وبا اشک تموم می شه.

 روشنترین آینده همیشه روی گذشته فراموش شده شکل میگیره. نمیشه تا وقتی که دردها و رنجها رو دور نریختی توی زندگی به درستی پیش بری.

وقتی به دنیا اومدی تو تنها کسی بودی که گریه می کردی بقیه میخندیدن. سعی کن یه جوری زندگی کنی که وقتی رفتی تنها تو بخندی و بقیه گریه کنن.

 


87/2/8
1:1 صبح

وگاه در رگ یک حرف خیمه باید زد.

بدست صعصعه در دسته

 

آنکس که بتواند مفاهیم نو را در دل کهنه بنشاند ، به واقع آموزگار است، وآنکس که بتواند مفاهیم نو را از دل کهنه درآورد براستی آموزگاری نواندیش است.                    کنفوسیوس

 

روباه بسیار می داند اما خارپشت یک چیز بزرگ می داند، وآنگاه به تفسیری از آن دست می راند تا تفاوت میان نویسندگان و متفکران و شاید هم افراد بشر را به طور کلی نشان دهد.               آیزایا برلین

 

سواد و بیاض و تلخی و شیرینی و لذت و الم در جسم واحد قابل جمع نیست چراکه ظرفیت آن جسم تنگ است، اما جوهر نفسانی، سواد و بیاض و سایر اضداد را عین وحدت در خود مجموع دارد. به هر میزان که به تجرد و جوهریت آدمی قوت و فزونی گیرد بیشتر می تواند اضداد را جمع کند... .                          ملاصدرا

 

آن یگانه، هرچند که تکاپویی ندارد، چابک تر از اندیشه است. هرچند آرام و آرمیده است، بر همه چابک قهرمان سبقت می گیرد. می پوید و همچنان نمی پوید، دور است ولیک همچنان نزدیک، هم در همه چیز و هم برون از همه چیز.                                   سوزوکی

 

برای آنکه ببینم چشم هایم را می بندم.                 پل گوکن

این جملات تنها تعداد کمی از جملات زیبایی است که در کتاب "خرد نامعقول" آمده است که من برای شما نوشتم.البته این کتاب از شخصیت های ایرانی جملات و ابیات زیادی نقل کرده، مثلا از قول شیخ عطار  زین خرد عاقل همی باید شدن  ؛ و از سهراب سپهری  

... وگاه در رگ یک حرف خیمه باید زد.


87/2/1
9:54 عصر

بیائید زندگی را از سر بگیریم

بدست صعصعه در دسته

بیائید زندگی را از سر بگیریم . هر ثانیه که از عمر ما می گذرد یک ثانیه به مرگ و خوابیدن درون قبر نزدیک تر می شویم . من نمی خواهم شما را بتر سانم . این یک واقعیت است و نمی شود از آن فرار کرد .
عزیزان من خدا آنقدر به بندگان خود علاقه دارد که همه راههای ممکن  برای برگشتن از راه گناه به راه خوبیها را در اختیار ما قرار داده . حالا بقیه اش به ما بستگی دارد که چطور از این الطاف الهی استفاده کنیم . انشاالله که همه شما 120 سال زنده باشید ولی باید توجه داشته باشیم مرگ خبر نمی کند . باید هر لحظه آماده باشیم .
امام رضا (ع) : از ما نیست کسی که هر شب حساب اعمال خود را نکرده باشد .
ما انسان ها هر روز به حسابهای مالی و دنیوی خود می رسیم . حساب می کنیم که امروز ضرر کردیم یا سود .
اگر ضرر کردیم تلاش می کنیم تا فردا جبران کنیم . اگر مالمان از راه خدا پسندانه و حلال بدست آمده حساب کردن آن مشکلی ندارد اما به شرطی که به حساب اعمال خود نیز رسیدگی کنیم . چون هر چی هم مال حلال باشد باز هم مال این دنیاست ولی اعمال ما در آخرت مهم است .
اگر مالی هم بدست میاوریم آن را باید در راه خدا که یکی از آنها رفاه خانواده است مصرف کنیم .
چقدر ما صبح تا شب شکم خود را سیر می کنیم ولی رغبت نمی کنیم هفته ای مقداری برای فقرا کنار بگذاریم ؟
چرا؟ مگر خدا در قرآن کریم نفرموده که در راه من انفاق دکنید تا روزی شما بیشتر شود ؟
نکته روز :
میگویند اگر انسان وضو داشته باشد و بمیرد اجر شهید را داراست . حالا انسان هم نمی داند زمان مرگش کی است .
پس همیشه با وضو باش .
همیشه خشم خود را کنترل کنیم و جواب بدی را با خوبی بدهیم . مطمئنا" در طرف مقابل تاثیر خوبی دارد .
امام علی(ع) : خشم مثل آتش است . اگر توانستی آن را کنترل کنی آتش را خاموش کردی ولی اگر نتوانستی آن را مهار کنی خود نیز در آن خواهی سوخت .
نماز را تا می توانی اول وقت بپادار چون گفته خداست . حالا اگر ما به دلایل مختلف نماز اول وقت را نتوانستیم بخوانیم  حرف خدا را زیر پا گذاشتیم .
آنها ئی که بعضی وقت ها نماز می خوانند و یا اصلا" نماز نمی خوانند آگاه باشند تا زنده هستید توبه کنید که خداوند توبه پذیر و مهربان است ولی اگر همینطور ادامه دادید باید منتظر عذاب قبر و جهنم باشید .
وقت گرانبها و طلای خود را به گوش دادن موسیقی های مختلف و بی مورد هدر ندهید . در قیامت از گوش شما باز خواست می شود .
چشمهای خود را با نظاره به دختر ها و زنهای نا محرم آلوده نکنید . به تصاویر و فیلمهای مبتذل برهنه و ... نگاه نکنید که در آینده اثر سو ء روی دستگاه تناسلی انسان می گذارد .
 باز هم می گویم خداوند توبه پذیر و مهربان است . تا وقتی که مرگ سراغمان نیامده توبه کنیم .
                              
  فردا دیر است ... همین حالا
           امشبی را که در آنیم غنیمت شمریم
                                          شاید ای جان نرسیدیم به فردای دگر